Hakkımızda

Arkın metal 1991 yılından bugüne sürekli büyüyen, teknolojik makine yatırımları ile yassı mamül üretim gücü ve hacmini arttırarak sektöründeki öncü firmalardan biri haline gelmiştir.

Firmamız sahip olduğu dilme hatları ile birçok imalat koluna soğuk haddelenmiş yassı çelik ürünleri tedariği yaparken 2007 yılında piyasanın ihtiyacı doğrultusunda yapmış olduğu metal ofset ve laklama hatları ile metal ambalaj sektörüne daha kapsamlı hizmet vermeye başlamıştır.

Arkın metal geniş ürün gamı, hızlı termini, dünya standartlarındaki ürün kalitesi ile müşterilerinin rekabette öne geçmelerini hedeflemiştir.

Arkın metal günümüze gelindiğinde türkiye’de yerleşik iki fabrikasıyla yassı çelik sektöründe küresel bir aktör olarak yerini almış, ihracat porföyünü gelişmiştir ve 46 farklı ülkeye ihracat yapan bir konuma erişmiştir. Ayrıca geniş dağıtım ağı ile yurtiçinde tüm bölge ve şehirlere ürünlerini ulaştırmaktadır.

Üretim

METAL AMBALAJ ÇELİK SERVİS MERKEZİ

Arkın Metal bünyesinde bulunan delik dedektörlü yüksek hızlı boykesim hatları, metal ambalaj sektörüne kalay kaplı sac ve krom kaplı sac tedariği sağlamaktadır. Ayrıca firmamız 5 renkli ve 2 renkli matbaa hatları ve laklama hatları ile yurtiçi ve yurtdışı müşterilerine fason baskı ve levha laklama hizmeti vermektedir. Arkın metal yüksek stok kapasitesi, sağladığı lojistik avantajlar, son teknoloji baskı ve kesim hatlarıyla sektöründeki önemli çelik servis merkezleri arasında yerini almıştır.

Üretim Hatları:

♦ 2 Adet Yüksek Hızlı Delik Dedektörlü Boykesme Hattı

♦ 2 Renkli Matbaa

♦ 5 Renkli Matbaa

♦ 2 Adet Laklama

♦ Baskı Öncesi Ctp Makinesi

 

YASSI ÇELİK SERVİS MERKEZİ

Arkın Metal yüksek ürün stoğu, geniş ürün yelpazesi ve hassas dilme hatları ile birçok imalat sektürüne malzeme tedariği sağlamaktadır. 0,010 mm ile 1,50 mm arasındaki kalınlıkta muhtelif sertlik ve kalitede müşterilerine kalay kaplı sac, soğuk haddelenmiş sac, galvaniz kaplı sac, nikel kaplı sac, pirinç kaplı sac tedariği sağlamaktadır.

Üretim Hatları:

♦ 6 Adet 600 Mm Dilme

♦ 2 Adet 1250 Mm Dilme

♦ 1 Adet Boykesme